21.03.2013

Recenzja: "Na zawsze" - Alyson Noel Review: "Everlasting" - Alyson Noel

Tytuł: Na zawsze
Autor: Alyson Noel
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 272
Data wydania: wrzesień 2012
Ocena: 5.5/10


Opis: To szósta i zarazem ostatnia część porywającej opowieści o losach Ever Bloom i jej bliskich. Ever i Damen musieli zmierzyć się z najpotężniejszymi wrogami, walczyć ze złem, zazdrością i zdradą. Teraz, by na zawsze być razem, muszą wrócić do samego początku i podważyć wszystko, w co wierzą. Czy przetrwają tę najpoważniejszą próbę miłości? Wierni czytelnicy wreszcie dotrą do zaskakującego finału!

Jak wiecie poprzednia część nie przypadła mi do gustu, jeśli chodzi natomiast o tą, to mogę powiedzieć, że jest trochę lepsza. Niestety nie jest przez to bardziej wciągająca. Fabuła jest bardziej dopracowana, a bohaterowie trochę mniej rozlaźli, co nie zmienia faktu, iż ich przewidywalność mnie dobija. 

W przeciwieństwie do poprzedniego woluminu ten nie sprawia wrażenia napisanego tak o, byle tylko coś napisać. Wszystkie wątki rozpoczęte w poprzednich częściach zostają doprowadzone do końca. Jest kilka ciekawych szczegółów wplecionych w fabułę. Mimo to książka przez większość czasu pozostaje bardzo przewidywalna, a czasami nawet usypia czytelnika. 

Najbardziej zaskakującym momentem wydaje się być zakończenie, tego to aż tak bardzo się nie spodziewałam. Muszę przyznać, że jest kilka zwrotów akcji, ale gdyby jeszcze one były jakieś zdumiewające albo nie do przewidzenia, to miałoby to jakiś sens. Przy takim stanie rzeczy tylko utwierdza mnie w przekonaniu, iż wiem, co dokładnie się wydarzy.

Zastanawiałam się, komu mogę polecić tą książkę i wymyśliłam, że powinnam ją zarekomendować tak samo jak poprzednią część. Tak, więc jeśli ktoś rozpoczął czytanie serii uważam, że warto przeczytać wszystkie tomy.
 
Title: Everlasting
Author: Alyson Noel
Publisher:
Macmillan Children's Books

Pages: 336
Publication date: july 2011
Grade: 5.5/10

Synopsis: With 3.2 million copies of her Immortals series in print, Alyson Noel is one of the hottest paranormal teen authors writing today. EVERLASTING is the sixth and final instalment of the epic love story that has enchanted readers across the world. Ever and Damen have spent centuries facing down bitter rivals, jealous friends and their own worst fears--all in the hope of being together forever. Now in EVERLASTING, their destiny is finally within reach. Will they be united ...or torn apart forever? Readers will finally discover the truth in this anxiously awaited conclusion!

As you all know I didn't like the previous part as far as this is concerned I can say it's a little bit better. However it isn't any more attention grabbing than the previous. The plot is more polished and characters less sloppy but it doesn't change the fact that their predictability is killing me.

Unlike the previous part this one doesn't give the impression of being written just because it was compulsory. All the threads started before are now being completed. There are some interesting details weaved onto the plot. Nevertheless the book for most of the time is so predictable and sometimes even sends you to sleep.

The most surprising moment in the book seems to be the ending, who would expect something like that. I have to admit there are some turning points. If only they were astonishing or hard to foresee, it would make sense. But with how it is they just confirm me in my belief that I know exactly what will happen next.

I had wondered to whom I can recommend this book and I made up my mind that I should what I did with the previous one. So, if someone had started reading this series it is worth to read all the books.


Recenzja bierze udział w Wyzwaniu paranormal-romance

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jeśli odwiedzasz mojego bloga to pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi z tego powodu ogromnie miło i postaram się na niego odpowiedzieć.

Reklama