25.03.2013

Recenzja : "Kocham cię prawie aż po śmierć" - Tate Hallaway Review: "Almost to die for" - Tate Hallaway

Tytuł: Kocham cię prawie aż po śmierć
Autor: Tate Hallaway
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 288
Data wydania: maj 2011
Ocena: 7.5/10


Opis: Gdzie lepiej umawiać się na randki: na sabatach czy w podziemnym królestwie wampirów?
Szesnastka wcale nie jest taka słodka. A decyzja o wiecznym przeznaczeniu to naprawdę trochę za dużo dla dziewczyny, która po prostu chce przebrnąć przez liceum…
 Prezent na szesnaste urodziny Anastazji to największy szok w jej życiu. Bo pojawia się jej nieznany tata, który jest… wampirem. A dokładnie - królem wampirów. I chce, żeby córka zajęła należną jej pozycję u jego boku.
Na szczęście w żyłach Anastazji płynie również (po mamie) krew czarowników.
Na nieszczęście wampiry i czarownicy są śmiertelnymi wrogami…
Ana jest bliska szału z powodu rodziców, którzy skaczą sobie do oczu o jej przyszłość. A wszystko staje się jeszcze bardziej zwariowane, kiedy o jej uczucia zaczynają rywalizować przystojny czarownik-rockman i melancholijny wampir-buntownik...

Wydaje mi się, że myśl o przeczytaniu tej książki musiała trochę dojrzeć w mojej świadomości i dopiero niedawno się ujawniła. To dobrze z racji tego, iż jest to dopiero 1 część serii, a póki co nie widać, żeby reszta tomów była nawet planowana do wydania. W takim wypadku zostanie przeczytanie mi ich po angielsku.

Książka jest bardzo wciągająca, ponieważ akcja toczy się w takim a nie innym tempie, czyli na tyle szybkim, aby czytelnik chciał się dowiedzieć, co będzie dalej. Początek jest dość dziwnie skonstruowany, nie ma żadnego wprowadzenia, od razu zostajemy "wrzuceni" do świata powieści. Nie znaczy to jednak, że jest to minus. Mnie bardzo zaintrygowało takie zawiązanie fabuły.

Bohaterka jest dość realistyczna, co prawda jej charakter i niezdecydowanie są mocno irytujące. Ponad to, fabuła jest niezmiernie podobna do innych książek z gatunku paranormal. Mam tu namyśli trójkąt miłosny, jest to temat na tyle oklepany, że nie jest łatwo znaleźć coś nowego w tym temacie. Na nasze szczęście nie jest to wątek, na którym skupia się całe opowiadanie. Główny wątek jest interesujący i życiowy.

Najciekawsze w tej książce jest to, iż możemy sceny, może nie dokładnie to, co się wydarzyło, ale ich sens, przełożyć na nasze życie. Komu z nas rodzice nie narzucali bądź nie narzucają swojej woli, podczas gdy my chcieliśmy czegoś innego? Lektura pokazuje jak bohaterka radzi sobie z tym i pozostaje niezależna.

Muszę przyznać, że pomimo swoich minusów książka bardzo mnie wciągnęła i pozostawiła niedosyt. Jest to krótka i przyjemna lektura. Z czystym sercem polecam ją każdemu, kto chce, chociaż na krótki czas oderwać się od życia codziennego.
 
Title: Almost to die for
Author: Tate Hallaway
Publisher:
Penguin Group

Pages: 256
Publication date: march 2010
Grade: 7.5/10Synopsis: On her sixteenth birthday, Anastasija Parker learns that her so-called deadbeat dad is actually a vampire king. And he wants Ana to assume her rightful position at his side, in spite of the fact that she has witch's blood running through her veins-from her mother's side.
Too bad witches and vampires are mortal enemies. And now Ana's parents are at each other's throats over her future. It's up to Ana to make a choice, but deciding your eternal destiny is a pretty big deal for a girl who just wants to get through high school.

It seems to me that the thought of reading this book had to ripen in my consciousness and broke through recently. It is good actually because it's only first book in the series and so far it doesn't seem like the rest is going to be published in Poland. Such way I will have to read them in English.

The book is addictive due to peace of action, which is fast enough to keep the reader interested what will happen next. The beginning is structured pretty weird. There is no introduction, we are just thrown into the books' world. It isn't anything bad though. It intrigued me a lot.

The heroine is realistic, however her character and shilly-shally drive me mad. Moreover the plot is very similar to other paranormal books. I mean this love triangle. This thread is so
hackneyed that it isn't easy to find something new and interesting. Nevertheless it isn't the main thread, which is interesting and universal.

The most appealing in this book is that you can actually relate the events in the book to our own life. Who hadn't been forced with their parents’ opinions when you wanted something different? The reading shows how main character deals with this and still stays independent.

I have to admit that despite its cons the book was very addictive and left me wanting more. It's an easy, interesting short reading. I would recommend it to all the people out there that want to leave their every day life behind even for small amount of time.

Recenzja bierze udział w Wyzwaniu paranormal-romance

2 komentarze:

  1. Przeczytałabym gdyby planowali kolejne części. Bo naprawdę nie lubię niedokończonych serii, a w szczególności kiedy polubię daną historię.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mam ten sam problem. Myślę, że jak przyjdzie co do czego to przeczytam resztę po angielsku.

      Usuń

Jeśli odwiedzasz mojego bloga to pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi z tego powodu ogromnie miło i postaram się na niego odpowiedzieć.

Reklama