16.03.2013

Recenzja: "Nocna gwiazda" - Alyson Noel Review: "Night star" - Alyson Noel

Tytuł: Nocna Gwiazda
Autor: Alyson Noel
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 288
Data wydania: styczeń 2012
Ocena: 5/10


Opis: Haven wciąż obwinia Ever o śmierć swego chłopaka, choć był to jedynie nieszczęśliwy wypadek. Ever musi się zmierzyć zarazem ze straszną tajemnicą Damena, tajemnicą - która kryje się w jednym z jej dotychczasowych istnień. Dziewczyna stawi czoła swemu najgorszemu wrogowi, jednak najpierw będzie zmuszona odpowiedzieć sobie na ważne pytania. Czy jej własne przetrwanie skaże Haven na wieczność w mrokach Shadowlandu? Czy klucz do przyszłości skrywa się w zagadce związanej z Damenem?

Poprzednią część serii czytałam tak dawno temu, że bałam się o to czy będę pamiętać, co się wtedy wydarzyło. Nawet nie pomyślałam o tym żeby jeszcze raz czytać poprzednie części, z miejsca zabrałam się za czytanie tej. Wybrałam ją głównie ze względu na to, iż nie lubię rozpoczynać jakiejś serii, po czym zostawiać ją taką napoczętą. 

Pierwsze wrażenie, które przyszło mi kilka razy do głowy podczas lektury, to, że ta część została napisana, bo trzeba było. Nie zrozumcie mnie źle, są tutaj ważne dla serii wydarzenia, ale wydaje mi się, iż można było je wszystkie umieścić Np. w poprzednim albo następnym woluminie a ten całkowicie pominąć.

Nie mówię, że książkę czytało się nieprzyjemnie, jednakże była dość przewidywalna. Co prawda tu coś do rzeczy może mieć moja świadomość o następnej części. W moim odczuciu w tej części bohaterowie byli jacyś tacy nijacy, a tempo akcji czasami wywoływało ziewanie. 

Oczywiście dobre strony też są. Wydarzenia przedstawione były dość obszernie i w miarę ciekawie, co rekompensuje miejscowy brak akcji. Dowiedziałam się kilku bardzo ważnych informacji, które zmieniły mój pogląd na wcześniejszą historię. Kłótnie między postaciami są bardzo realistyczne i jestem w stanie wyobrazić się, jako jedna ze stron konfliktu. 

Podsumowując nie jestem jakoś specjalnie zachwycona książką, ale z drugiej strony jakoś specjalnie nudna i nieciekawa to nie była. Przy czym chcę powiedzieć, że na moją opinię o książce mogła mieć wpływ dłuższa przerwa od czytania twórczości tej autorki. Mimo wszystko jeśli ktoś tak jak ja zaczął czytać tą serię, to polecam ją dokończyć :)Title: Night star
Author: Alyson Noel
Publisher:
Macmillan Children's Books

Pages: 320
Publication date: november 2010
Grade: 5/10
 
Synopsis: With 2 million copies of her Immortals series in print, Alyson Noel is one of the hottest paranormal teen authors writing today. NIGHT STAR continues the epic love story that has enchanted readers across the world. Ever and Damen must face bitter rivals, jealous friends and their own worst fears -- all in the hope of being together forever. NIGHT STAR is guaranteed to mesmerize fans and leave them breathlessly awaiting the sixth and final book!

The last part of this series I read such a long time ago that I was afraid I wouldn't remember how the story goes. I haven't even thought about re-reading previous parts when I started to read this book. I picked it out because I hate to start reading a series and then leave it unread.

The first thing that comes to my mind during reading is 'This book was written just because it had to!'. Don't get me wrong there are some important events for the series. However I fell that those could be put in the previous or next book, it wouldn't make any harm to the series.

I don't say that I found reading this book particularly uninteresting but it was a little bit predictable after all. I mean this could be because I knew that there is one more book. In my opinion characters were bland and the plot rate made me yawn.


On the other hand it has some good sides. The events are very well described and pretty interesting, which makes up for the local action less. I have learnt some important information that changed my outlook on the story. Quarrels between the characters are very real so I can imagine myself as one of the warring sides.

To sum up, I'm not feeling over the moon about this book but it wasn't the worst book I've read. Nevertheless I want you take into accounts that my opinion about this book can be influenced by long period of not reading this author. This means that I can't really compare this book to any previous. If you have started reading this series, than I recommend you to read this book :)


Recenzja bierze udział w Wyzwaniu paranormal-romance

4 komentarze:

 1. Ciekawa recenzja. Zastanawiałam się nad tą serią, ale po tym, co napisałaś muszę przemyśleć czy warto sięgać po nią

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje :) Chciałbym ci móc podpowiedzieć jednoznacznie co do tej serii, ale nie jestem. Jak już mówiłam czytałam ją dość dawno temu (w 2010 jak 1 część serii została wydana) więc nie pamiętam dokładnie jakie były moje odczucia co do wcześniejszych książek.

   Usuń
 2. Nie przepadam za tą autorką, o ile Ever jeszcze było całkiem całkiem i druga część o tyle kolejne według mnie są beznadziejne i już nie czytam tego. Może za bardzo się przeczepiam ale jest dla mnie za bardzo przewidywalna, bohaterowie marudzą co chwilę, po czym znowu się do siebie zbliżają. Cukierkowość i taka lekka bezsensowność. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę się z tobą w tym wypadku zgodzić :) Bardzo trafnie opisałaś bohaterów. Właśnie takich słów mi brakowało kiedy zastanawiałam się co można o nich napisać.

   Usuń

Jeśli odwiedzasz mojego bloga to pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi z tego powodu ogromnie miło i postaram się na niego odpowiedzieć.

Reklama