29.07.2013

HIGH FIVE #5 Moi ulubieni główni bohaterowie książek

HIGH FIVE! to nowa akcja, w związku, z którą na blogu pojawiać się będą rankingi ulubionych, najlepszych, najbardziej interesujących, bądź najgorszych książek, filmów, gier, postaci, itp...

Dzięki temu zarówno czytelnicy mogą poznać bliżej blogerów, jak i blogerzy czytelników, jeśli ci będą chętni na podzielenie się swoimi przemyśleniami i opiniami.

Dołączyć możecie tutaj.Dzisiaj przedstawię wam moich ulubionych głównych bohaterów książek. Nie mogłam się zdecydować kogo lubię bardziej, a kogo mniej, więc ranking będzie dla odmiany bez numerków :)

 Chess Putnam

Za co lubię tą postać? Za to, że zawsze jest sobą, nie poddaje się, jest zawzięta, trochę uparta i ma problem z proszeniem o pomoc. Uważa również, iż jest samowystarczalna i z każdej opresji wychodzi prawie bez uszczerbku na zdrowiu fizycznym jak i psychicznym. Ma silną osobowość, która nie daje się zdominować przez nikogo ani przez nic. 


Charley Davidson

W tym wypadku chyba najbardziej polubiłam tą bohaterkę za jej specyficzne poczucie humoru jak i oczywiście niezłomny charakter. Dodatkowo byłam w stanie zrozumieć jej problemy, no może nie do końca, ale w odniesieniu do normalnego życia to i owszem. Sądzę, iż jest osobą niezmiernie silną psychicznie i nie pozwalającą, aby ktoś mieszał jej w głowie jak i życiu jeśli jej się to nie podoba. Jej główną bronią jest sarkazm i specyficzny humor, który mnie zawsze rozśmieszał.
Beatrice Prior

Silna osobowość, samozaparcie, odwaga aby uczynić to co samemu uważa się za słuszne. Przezwyciężanie przeciwności losu i parcie do przodu, dobre serce, ale też walka o swoje i troska o bliskie osoby. Są to cechy, które połączone w jedno dają niesamowity efekt niezależnej młodej dziewczyny, która będzie walczyć o swoje do końca. Z drugiej strony nie jest to idealna osobowość i to też jest bardzo urzekające. 
Will Herondale 

Ja nie jestem na 100% pewna czy on jest głównym bohaterem, ale zakładam, że w tej serii jest 3 głównych bohaterów. W końcu jakiś bohater płci męskiej :P. A tak serio, to wszystko ponieważ ja po prostu bardzo lubię czytać książki gdzie bohaterkami są silne, niezależne kobiety. Na pierwszy rzut oka bohater zamknięty w sobie, nie troszczący się o innych, otaczający się skorupą tylko po to, aby nikt go nie polubił, a już na pewno nie pokochał. A tak naprawdę spod tego wszystkiego czym się zasłania prześwituję samotna osobowość, która zrobiła by wszystko dla tych których kocha, szlachetna, potrafiąca kochać i chcąca być kochana, mimo wszystko.Riley Jenson 

No i znów mamy bohaterkę płci żeńskiej. Ja na to nic nie poradzę :) Bardzo spodobało mi się jej poczucie humoru jak i charakterek. W sumie rzecz biorąc te dziewczyny są do siebie podobne, a nawet bardzo, tylko każda gra swoją role w innej historii i dzięki temu występują różnice pomiędzy nimi. Także już wiecie, że przepadam za takimi bohaterkami książek.Tak na marginesie, żeby nie było, że dyskryminuje płeć męską. Bardzo lubię męskich bohaterów książek, zwłaszcza takich mrocznych i trochę przerażających, ale jest problem bo już nie pamiętam kiedy czytałam książkę w której GŁÓWNYM bohaterem byłby taki właśnie mężczyzna. 
Może ktoś mógłby mi pomóc w tej kwestii i polecić jakąś książkę? 

A jacy są wasi ulubieni główni bohaterowie książek?

9 komentarzy:

 1. Z przedstawionych przez Ciebie postaci bardzo lubię Beatrice, a Willa to już wprost uwielbiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. szczerze mówiąc nie znam tu nikogo... moją ulubioną bohaterką jest Scarlett O'Hara <3 <3 <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam żadnego z tych bohaterów :) A mój ranking możecie zobaczyć tutaj: http://krainatysiacaksiag.blogspot.com/2013/05/high-five.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam żadnego z przedstawionych przez Ciebie bohaterów :O !

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam niestety żadnego z bohaterów ;) Szczerze mówiąc nie wim, kogo ja bym wybrała...
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. hmmm, niestety nikogo nie znam z twojej listy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja również nie znam nikogo z Twoich ulubionych bohaterów, ale bardzo chętnie bym ich poznała :D
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. To się zdziwiłam. Nie pomyślałabym, że nie będziecie znały tych bohaterów ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety nie znam nikogo z powyższego zestawienia.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli odwiedzasz mojego bloga to pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi z tego powodu ogromnie miło i postaram się na niego odpowiedzieć.

Reklama