01.07.2013

"The Book Jar"

Już trochę temu, przeglądając internet na youtube natknęłam się na film o tym jak zrobić "The Book Jar" i pomyślałam, dlaczego by nie spróbować. Wydaje się to rozwiązaniem idealnym dla mnie :)
Tłumacząc nazwę na polski jest to Słoik Z Książkami. Brzmi trochę tajemniczo, ale nie martwcie się już wam tłumaczę, o co chodzi. Chciałam jeszcze dodać, iż na moim blogu będzie się to nazywać "The Book Jar”, ponieważ ta nazwa bardziej przypadła mi do gustu.
O co chodzi?


Jak sama nazwa mówi jest to słoik z książkami, a raczej z poskładanymi kawałkami papieru, na których wypisane są tytuły książek. Najczęściej są to książki z naszej listy do przeczytania, ale każdy może wykonać taki słoik (naczynie) z różnymi typami książek np. które kupi następnie bądź, które wypożyczy w następnej kolejności. Jak już mamy taki słoik, wtedy ustalamy sobie na przykład, że raz w tygodniu będziemy stamtąd losować książkę do przeczytania w danym tygodniu.

Wykonanie

Potrzebujemy:
- kolorowych kartek (lub nie to zależy od was, ale kolorowe wyglądają dużo ładniej)
- słoika bądź innego naczynia
- długopis
- linijka
- ołówek
- nożyczki
- lista książek, które chcemy umieścić w słoiku
- trochę wolnego czasu

Nie będę wam tego jakoś strasznie dokładnie opisywać, bo wydaje mi się, iż jest to w miarę proste do wykonania. Kartki papieru tniemy na paski, takiej grubości i szerokości, jaka nam odpowiada. Następnie wypisujemy na nich tytuły książek, składamy i wrzucamy do słoika. Prawda, że nie jest to skomplikowane?

Jak to wygląda w praktyce?

Ja już zaczęłam korzystać z mojego słoiczka i muszę wam powiedzieć, że jest to naprawdę świetny pomysł zwłaszcza dla osób, które mają dużo książek do przeczytania i z tego powodu równie duży problem, którą
książkę wybrać teraz. Dzięki "The Book Jar" nie musisz marnować czasu, jaki mógłbyś poświęcić na czytanie, na wybieranie książki. Jeśli chodzi o to jak często można losować ze słoika to nie ma ograniczeń, można sobie ustalić, że będzie się czytało jedną książkę w tygodniu, a można i pięć to wszystko zależne jest od was.


Póki co jest to takie mini wyzwanie dla mnie, aby zmotywować mnie do czytania książek, które posiadam w takiej bądź innej formie. Do tej pory czasami bywało tak, że nie mogłam przeczytać żadnej książki z
moich zbiorów, ponieważ nie mogłam się na żadną zdecydować i kończyło się to czytaniem pozycji wypożyczonych. Wszystkie recenzje książek, które przeczytam i będą moje będziecie mogli znaleźć w zakładce "The Book Jar".
 
Co sądzicie o takim sposobie wyboru książek? Czy wy też macie problem z wybraniem co czytać?


Jeśli zdecydujecie się wykonać taki słoik, pochwalcie się. Z chęcią obejrzę wasze Słoiki Z Książkami.


8 komentarzy:

 1. Świetny pomysł:) Chyba sama tak zrobię bo zawsze mam problem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się że ci się podoba :)

   Usuń
 2. Bardzo fajny pomysł! Chętnie zrobię sobie taki słoik, bo ja także mam czasami problem z wybraniem książki do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecam :) mi już ułatwił życie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne, pomysłowe i ładnie wykonane! Rozważę "stworzenie" własnego ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo :) jak już się zdecydujesz na stworzenie własnego to pochwal się wynikiem ;)

   Usuń
 5. Też widziałam to na youtubie i rzeczywiście - mnie by się taki słoiczek przydał, bo mam mnóstwo własnych nieprzeczytanych książek. Twój wygląda świetnie! Bardzo estetycznie i tak kolorowo :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo :). Trochę musiałam się nad nim pomęczyć :P

   Usuń

Jeśli odwiedzasz mojego bloga to pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi z tego powodu ogromnie miło i postaram się na niego odpowiedzieć.

Reklama